Väikestele mõõtmetele vaatamata näeb su kõhus kasvav beebi üha rohkem inimese moodi välja. Tema pea ei ole enam nii suur kui paar nädalat tagasi, võttes kogu kehast enda alla umbes kolmandiku. Silmad liiguvad üksteisele lähemale ja kehale hakkavad kasvama karvakesed. Lootel on olemas kõik luud ja lihased ning tema igemetes on kakskümmend piimahammast.

Tal on maitsmismeel ja moodustuvad häälepaelad. Väljaspool lapse keha arenenud soolestik sopistub kõhtu ning pankreas toodab insuliini. Kindlasti on sul tore teada ka seda, et su beebi oskab juba naeratada.

Käes on esimese trimestri viimane nädal ja sa võid kergemalt hingata, sest raseduse katkemise oht on nüüdsest väga väike. Kõige olulisem aeg lapse arengus on möödas. Nii mõnedki paarid täheldavad, et teisel trimestril elavneb nende seksuaalelu. Su süda ei pöörita enam, libiido tõuseb ning energiat jääb üle.Samal ajal valmistub sinu keha aga juba lapse sünniks - rindades hakkab moodustuma kolostrum - toitainete- ja vitamiinirikas vedelik, mis saab pärast ilmaletulekut beebi esimeseks söögiks.

Paljud naised on märkinud, et teine trimester on raseduse kergeim periood. Ära seda aega kasutamata jäta! Naudi rasedust ja tee asju, mis sulle meeldivad. Kui viimastel raseduskuudel ei pruugi paljud lennufirmad sind pardale lubada, siis praegu saad veel vabalt reisida. Kuula lihtsalt oma keha ning ära end liialt kurna. Enne eksootilisele maale põrutamist konsulteeri kindlasti arstiga vaktsineerimise asjus. Lennureisi ajal joo piisavalt, siruta sageli jalgu ning võimaluse korral tõuse püsti ja liigu ringi.