14. nädala lõpuks on loote käed kehaga võrreldes proportsionaalseks muutunud, jalad venivad veel edasi. Lapse kael sirgub pikemaks ja lõug ei toetu enam rinnale. Tema nahk on õhuke, punakas ja kortsuline ning kaetud rasutaolise lootevõide ja karvakestega.

Pähe tekivad juuksed. Kasvav laps liigutab aktiivselt käsi, jalgu ja pead, kissitab kinniseid silmi, kortsutab kulmu ja teeb muid grimasse. Samuti oskab ta haarata ning kui pöial suu juurde satub, võib ta seda imeda. Jätkuvalt pissib beebi lootevette — see on normaalne protsess, mis jätkub sünnini.

Sa võid märgata tumedat joont keset kõhtu nabast allpool. See on linea nigra ning seda põhjustab melaniini-nimelise pigmendi taseme tõus raseduse ajal. Mida tumedam on su nahk, seda märgatavam on ka joon, kuid igal juhul kaob see varsti pärast lapse sündi.

Suurenenud veremaht ja hormonaalsed muutused põhjustavad paljudel rasedatel kõhukinnisust. Kui oled sellega hädas, söö kiudaineterikast toitu ja joo rohkem vedelikku.Kui sinu või su partneri suguvõsas on esinenud kromosoomihaiguseid või väärarenguid, informeeri sellest kindlasti oma arsti.