Beebi kasvab kiiresti. Tema jalad venivad kätest pikemaks ning käed muutuvad küünarnukkidest ja jalad põlvedest liikuvamaks. Kuigi ta silmad on kinni, tajub beebi välist valgust. Kui suunad kõhule taskulambi valgusvihu, liigub ta ilmselt valgusest eemale.

Moodustunud on lapse väikeaju ja selgroog. Tema nahk on väga õhuke ja veresooned paistavad sellest läbi. Kujunevad rasunäärmed ning beebi keha katavad karvakesed. Kui sinu lapsel on tumedate juuste geenid, siis need hakkavad praegu tootma tumedat pigmenti.

Su südamemaht on suurenenud ja hingamise ning südame löögisagedus tõusnud. Ära muretse see on normaalne. Su nina võib kinni olla, sest selle limaskest paisub koos östrogeeni taseme tõusuga. Ka võib sul aeg-ajalt ninast verd joosta. Põhjuseks saab olla nii kasvanud veremaht, mis laiendab ninas asuvaid veresooni, kui külmetushaigus või allergia. Lapseootus manipuleerib immuunsüsteemiga ja muudab sind nakkustele vastuvõtlikumaks.

Tavaliselt hakkab kõht välja paistma 14. ja 20. nädala vahel, nii et pole midagi imelikku, kui su rasedus veel näha pole. Kõhu kasvamine on individuaalne ning esmasünnitajal tekib beebikõht hiljem kui mitmendat korda emaks saajal.

Uuringud on näidanud, et suurem osa rasedatest tunneb mingi toidu lõhna või maitse suhtes vastumeelsust. Kui sind häirib mõni tervislik ja rasedatele soovitatav toiduaine, ära piina end - sa ei pea seda ilmtingimata sööma. Kindlasti on vajalikud ained võimalik kätte saada ka mujalt ja pealegi ei kesta su uued maitse-eelistused igavesti.