Loode on kuni 16 sentimeetrit pikk ning kaalub ligi 100 grammi. Tal on nii aktiivseid kui passiivseid ehk magamise perioode. Iga 40-45 minuti järel beebi pissib ja ultraheliuuringul võib juhtuda, et näed, kuidas ta pöialt imeb.

Su kõhus kasvava lapse käte ja jalgade liigutused muutuvad koordineeritumaks ja jõulisemaks. Tema käed ulatuvad omavahel kokku, beebi pea on püstisem ning ta oskab seda pöörata. Tema silmad on üksteisele lähemale liikunud, ning kuigi need on veel kinni, on ta võimeline neid juba liigutama.
Järgmise kolme nädalaga teeb loode kasvuspurdi, võttes kaalus kaks korda juurde.

Torkiv valu kõhupiirkonnas on märk emakalihaste venimisest. Kui aga su kõhus lendaksid justkui liblikad ringi, võib see olla beebi, kes vastu emakaseina põtkib. Esmarasedad ei pruugi lapse tegutsemist veel tajuda ning tugevamate liigutuste tundmiseni läheb igal juhul paar nädalat aega.

Joo vett ja ära soolaga liialda. Su keha vajab praegu rohkelt vedelikku. Lähiajal määrab arst või ämmaemand sulle 20 rasedusnädala paiku toimuva ultraheliuuringu, kus vaadatakse, kas lapse siseelundites või kehaosades esineb nähtavaid kõrvalekaldeid, kas lootevett on piisavalt ning kus asub platsenta. Lapse mõõtude järgi määratakse raseduse suurus ja sünnituse tähtaeg.