Iga laps areneb omamoodi, ka emaüsas. Samuti kulgeb rasedus sõltuvalt naisest erinevalt. Raseduskalendri põhjal saad ligikaudse ettekujutuse sellest, mis Sind nüüd ees ootab, näpuga ei tasu järge ajada, kuid vajalikku informatsiooni ja soovitusi saad siit kindlasti.

Kuigi öeldakse, et rasedus kestab 9 kuud, on selle pikkuseks täpsemalt võttes 40 nädalat ehk 280 päeva, mis jagunevad omakorda kolmeks trimestriks. Lapseootuse arvestuslikuks alguseks on viimase menstruatsiooni esimene päev. Seega loetakse sind tagantjärgi rasedaks juba enne seda, kui tegelik viljastumine üldse aset leidis.

Kui oled otsustanud beebiootele jääda, siis mõtle läbi, kas peaksid tegema muudatusi oma eluviisis ja toitumises. Lapseootust planeerivatel naistel soovitatakse juba enne rasestumist alustada foolhappe ehk vitamiin B9 võtmist. Lapse arengu ja kasvamise seisukohalt on foolhape esimesel trimestril ülioluline ning aitab ära hoida loote väärarenguid. Lapse tervise huvides tuleks kindlasti loobuda narkootikumidest, alkoholist ja tubakast, kusjuures kahjulik on ka passiivne suitsetamine. Oleks hea, kui külastaksid enne rasestumist naistearsti ning hambaarsti, sest sinu raudne tervis on hea alus loote arengule. Kui tarvitad mingeid ravimeid, küsi arstilt, ämmaemandalt või apteekrilt nende kohta nõu - mõned ravimid on rasedatele keelatud või ebasoovitatavad.