Loode on 25 sentimeetrit pikk ja kaalub 300 grammi. Kuigi ta on veel imetilluke, näeb beebi muus osas välja selline nagu sündides. Tema liigutused muutuvad jõulisemaks ning neid peaksid nüüd tundma ka esmarasedad. Lapse süda lööb umbes 140 korda minutis. Kõrvad on välja arenenud ja ta kuuleb su keha hääli. Sõrmedele ja varvastele on kasvanud küüned.

Beebi neelab lootevedelikku, aidates nii kaasa seedesüsteemi kujunemisele. Ka harjutab loode hingamist, kuid tema kopsud pole veel lõplikult väljaarenenud ja väljaspool emaüsa ta hingamisega hakkama ei saaks.

Lapseootus on varsti poole peal ja üha rohkem inimesi märkab su rasedust. Emakapõhi on käega naba kõrgusel tunda ning võid hakata nädalas poole kilo kaupa juurde võtma. Kui olid raseduse alguses alakaaluline, siis suureneb kaal kiiremini, kui ülekaaluline, siis aeglasemalt.

Söö rauarikast toitu. Lisaks sinu suurenenud verehulgale kulub raud ka lapse ja platsenta kasvamiseks ära. Rauarikaste toitude hulka kuuluvad punane ja linnuliha, läätsed ja teised kaunviljad, spinat, rauaga rikastatud helbed ning kala. Kuigi viimane on kasulik mitmel põhjusel, talletuvad kalades ka veekogus leiduvad mürkained. Seetõttu veendu enne söömist kala päritolus ja puhtuses.Kui su kodukohas toimuvad perekooli loengud, võiksid neile registreeruda. Alates 37. nädalast on laps nii-öelda õigeaegne ja võib iga hetk sündida. Seetõttu on parem, kui sa ei jäta loengutes käimist viimasele hetkele.