Beebi võib päeval magada ning öösiti üleval olla, takistades sul end välja puhata. See ei tähenda õnneks tingimata seda, et ta ka sündides sama päevarežiimi jätkab.

Beebi on umbes 37 sentimeetri pikkune ja kaalub ligi 1,3 kilogrammi. Rasvkude moodustab tema kehakaalust umbes 3 protsenti. Laps joob päevas kuni pool liitrit lootevedelikku ning väljutab seda uriinina. Lootevesi uueneb ja puhastub pidevalt. Luuüdis tekivad punaverelibled ja peaajus jätkub närvirakkude moodustumine. Lapse aju on juba sedavõrd välja arenenud, et ta hakkab ise oma kehatemperatuuri reguleerima.

Kas sinu niigi kasinat öist und segavad jalakrambid? Mõne arsti hinnangul on nende põhjuseks jalgade ülekoormus, teiste arvates kaltsiumi- või magneesiumipuudus või hoopis surve, midaemakas jalanärvidele avaldatab. Kindlasti suurendab kasvav kehakaal koormust nii seljale kui jalgadele. Laps rõhub ka üha enam siseorganitele ja soolestikule, ent ära unusta, et kõik need vaevused on pärast sünnitust kadunud.

Kui jalg lööb krampi, siruta see kergelt välja, painutades varbaid enda poole. Joo piisavalt vedelikku ning väldi pikaajalist seismist.