Ringiliikumine muutub vaevalisemaks ning sa väsid kiiremini. Braxton-Hicksi kokkutõmbed ehk kontraktsioonid tugevnevad ning kui sa neid enne ei tundnud, siis nüüd juba küll.

Beebi kopsud on välja arenenud ning praegu sündides saaks laps ise hingamisega hakkama. Kui seni oli tema aju sileda pinnaga, siis nüüd ilmuvad sellele iseloomulikud käärud ning lisanduma hakkab ajurakke. Beebi muutub ümaramaks, tema nahk ei ole enam kortsuline ning pead katavad juuksed. Varsti keerab ta end pea alaspidi.

Kui töötad, siis nüüd, 70 päeva enne eeldatavat tähtaega, on sul õigus jääda rasedus- ja sünnituspuhkusele.

Ära rabele! Tegele rohkem iseendaga ning valmistu beebi sünniks. Energiat võib sulle anda nii puhkamine ja magamine kui hoopis kerge trenn. Proovi näiteks ujumist, jalutamist või võimlemist. Toimetuste tegemiseks varu tavapärasest enam aega ning raskeid asju lase teistel tõsta. Kui soovid, võid nüüd ilma arsti või ämmaemanda abita loote südamelööke kuulata. Aseta tühja majapidamispaberi rulli papptoru üks ots kõrva juurde ja teine vastu kõhtu. Kuulamist peab harjutama, sest algaja ei pruugi ema ja loote südamerütmil vahet teha.