Beebi kaalub umbes 1,6 kilogrammi, on 39 sentimeetrit pikk ning kasvab kiiresti. Suurema osa ajast ta magab ja näeb und. Tema seedetrakt on peaaegu välja arenenud. Lapse pealuu on pehme ega ole kinni kasvanud. Sündides liiguvad koljuluud vaheliti, võimaldades nii beebi peal sünnitusteedest läbi tulla.

Raseduse ajal tekib kehas rohkem verd ja kehavedelikke. Kasvav laps surub vaagnas olevatele veenidele, vereringe jalgades aeglustub ja kogunev vedelik põhjustab jalgade ja jalalabade turset. Seetõttu võid märgata, et kingi jalga panna on endisest raskem ning tihedad sokid ja põlvikud võivad jätta jalgadele tugevaid rante. Ka võivad käed paistes olla.Öö jooksul peaksid jalgade ja käte tursed vähenema. Kui seda ei ole juhtunud ja viimase nädala jooksul on su kaaluiive olnud üle 500 grammi, siis konsulteeri arsti või ämmaemandaga, et aegsasti diagnoosida preeklampsia ehk hilise rasedustoksikoosi teket.

Võiksid kontrollida beebi liigutusi. Heida iga päev kindlal kellaajal pikali ning tee kindlaks, kui kaua kulub, et tunda kõhus kümmet liigutust. Tulemus on hea, kui selleks ei kulu üle tunni.

Mõtle, kus soovid oma lapse ilmale tuua, ning tutvu erinevate haiglate ja nende võimalustega. Kui sa pole seda siiani teinud, siis praegu on veel aega võtta osa perekooli loengutest. Sa võid minna üksi või koos partneriga ning valida kuulamiseks just need teemad, mis sind huvitavad — loengutes räägitakse nii sünnitusest, imetamisest, vastsündinu hooldamisest kui paljust muust.