Praegu sündides oleks su lapsel väga head võimalused ellu jääda, sest füüsiliselt on ta ilmaletulekuks valmis. Järgnevate nädalate jooksul kogub ta vaid nahaalust rasvkudet, mida on vaja äkiliste temperatuurimuutustega hakkama saamiseks.

Beebi kaalub ligi 2,2 kilogrammi ning oskab kindlalt haarata. Tema nahk on roosakas ning karvakesi ja lootevõiet jääb vähemaks. Sel kuul muutub lapse nahk paksemaks ja tema organismis moodustuvad antikehad.

Kõhus on vähe ruumi ning beebi liigutused on harvemad ja tugevamad. Keha valmistub sünnituseks ning su liigesed ja sidemed muutuvad elastsemaks. Emaka kokkutõmbeid esineb sagedamini.

Joo palju vett. See aitab, kui jalad ja käed on tursunud. Kindlasti väldi raskuste tõstmist.Kui mõte sünnitamisest teeb sind ärevaks, siis ehk aitab sul rahuneda see, kui viid end eesootavaga paremini kurssi. Tee selgeks, millised on sünnituse erinevad etapid, kuidas käib valutustamine ning mida saad ise enda heaks sünnituse ajal ära teha. Uuringute kohaselt võivad sünnituse pikkus ja raskus olla seotud ärevuse ja hirmuga selle valusa kogemuse ja ka emakssaamise ees. Kui lapse isa ei saa või ei soovi sünnituse juures viibida ning sa ei taha seda üksinda läbi teha, siis aruta lähedastega, kes võiks sulle toeks tulla.

Kui tahad teada, millest lapse silmavärv sõltub, siis vaata SIIA!