Ehk oled tähele pannud, et beebil on kindel magamise ja ärkveloleku režiim. Mõned arstid soovitavad beebi liigutusi regulaarselt kontrollida, ent isegi kui sa seda ei tee, võiksid beebi päevakava jälgida, et oluliste kõrvalekallete korral arstiga nõu pidada.

Lapse neerud on täielikult välja arenenud ning maks toodab jääkaineid. Nüüd on beebi kehaliselt välja arenenud ja viimase kuue nädala jooksul tegeleb ta vaid kaalus juurdevõtmisega, kosudes nädalas kuni pool kilogrammi. Nahaalune rasvkude vormib teda üha pontsakamaks.

Emakas on raseduseelse ajaga võrreldes 15 korda suurem. Kui saaksid enda sisse piiluda, näeksid, et suurema osa emakasisesest ruumist on hõivanud laps ning lootevett on vähem.

Söö rohkelt rauda sisaldavaid toiduaineid. Tõenäoliselt on juba eelnevatel nädalatel su vere hemoglobiinitaset mõõdetud ning vajaduse korral on arst soovitanud sul süüa rauda sisaldavaid toite või tarvitada lisaks rauasiirupit.

Mõtle läbi, kas oled uue ilmakodaniku tulekuks valmis? Soeta aegsasti vajalikud esmatarbed nagu beebivoodi, vanker, vann, turvahäll, apteegikosmeetika ja riided esimeseks paariks kuuks. Lapse tulekuni pole enam palju jäänud ja hiljem ei pruugi sul aega jaguda.