Keskmiste mõõtudega beebi kaalub umbes 3,5 kilogrammi ning on 50 sentimeetrit pikk. Iga laps on siiski erinev, nii et need numbrid ei pruugi sinu beebi puhul paika pidada.

Küllap oled viimase piirini viidud ega suuda enam kannatada seda kohmakuse tunnet. Samal ajal ootad juba kärsitult lapsega kohtumist. Ent ära pettu, kui ta sel nädalal veel ei sünni. Ilmselt andis arst sulle raseduse alguses tehtud ultraheliuuringute põhjal mitu erinevat tähtaega, millest lõpuks üks nii-öelda lukku pandi. Beebi tuleb siis, kui ta selleks valmis on ja vaid viis protsenti lastest sünnib ettenähtud tähtajal.

Ajalisteks lasteks loetakse veel ka 42. nädalal sündinuid. Hiljem hakatakse kasutama erinevaid meetodeid sünnituse esilekutsumiseks. Sa võid püüda arste ennetada ning proovida koduseid vahendeid — seksimist, pikki jalutuskäike, koristamist ja treppidest kõndimist — kuid pole garantiid, et need vallandavad sünnitustegevuse. Isegi kui beebi otsustab venitada, siis juba õige pea on käes hetk, mil pikk ootamine on lõpuks läbi ja alguse saab sinu uus elu.