Nüüd kasvab sinu sees juba uus elu. Looterakud poolduvad kiiresti. Vähem kui neli päeva pärast viljastumist on tekkinud 16 rakku ja moodustunud on kobarloode, mis lahkub munajuhast ja liigub edasi emakasse. Seal kinnitub ta emaka limaskestale. Neljanda nädala lõpuks on laps alles ühe millimeetri pikkune pisikest kullest meenutav embrüo ning ultrahelis ta veel välja ei paista.

Küll aga on võimalik emakaõõnes näha lootemuna ning emaka muundunud limaskesta. Lootemuna sees on rebukott, kust loode saab toitained ja esmased vererakud. Järk-järgult hakkab moodustuma platsenta. Alguse saavad tulevase lapse aju ja selgroog ning neljandast kümnenda nädalani ka elundid. Sel perioodil on embrüo väliste ärritajate suhtes vägagi vastuvõtlik ning tema areng kergesti haavatav.

28. päevase tsükli korral peaks sul neljanda nädala lõpus algama järgmine menstruatsioon. Kuigi mõned naised tunnetavad oma uut seisundit juba varem, on päevade ärajäämine üldjuhul raseduse esimene sümptom.Väliselt on sinu keha veel endine, küll aga võid olla tavapärasest väsinum, sest su hormonaalne tasakaal on muutumas. Samuti võid tunda kõhus kergeid krampe, mis sarnanevad menstruatsioonivaludega. Need annavad märku emaka suurenemisest. Mõnel naisel võib esineda ka vähest veritsust, kui viljastatud munarakk kinnitub emaka limaskesta külge.

Apteekides on müügil kodused rasedustestid, mis võivad näidata rasedust juba paar päeva pärast ärajäänud menstruatsiooni. Täpseima vastuse saad, kui kasutad testimiseks esimest hommikust uriini ning järgid täpselt pakendil toodud juhiseid. Kui tulemus on negatiivne, kuid arvad end siiski lapseootel olevat, korda testi nädala pärast. Positiivse vastuse korral võid esimese arstivisiidi aja kinni panna, kuid arvesta, et ämmaemanda või günekoloogi juurde on mõtet minna alles 6-8 nädalat pärast viimast menstruatsiooni või 2-4 nädalat peale positiivset rasedustesti.