Loode on nüüd 5 millimeetrit pikk ning tema süda lööb 140-150 korda minutis ehk ligi kaks korda kiiremini kui sinu oma. Su tulevase lapse keha hakkab inimese kuju võtma ja on märgata, kuhu vormuvad tulevikus ta jäsemed. Tema pea on veel suur, aga juba tekivad selles lohud kohtadesse, kuhu hiljem arenevad silmad, suu ja kõrvad.

Platsenta areneb kiiresti ning moodustunud on lootekott, kus laps kasvab kuni sünnituseni. Kindlasti on sul huvitav teada, et välja hakkavad kujunema ka loote lihased ning varsti teeb ta oma esimesed liigutused. Sina neid siiski veel mõnda aega ei tunne.

Hommikul ärgates võid tunda iiveldust ja sul võib esineda kummalisi maitse- ja lõhnaeelistusi. Kasvav emakas surub põiele ning sunnib sind sagedamini urineerima.Suurimad muutused toimuvad aga rindadega, mis on ühtäkki hellad, pakitsevad ja tavapärasest raskemad. Rinnanibude rasunäärmed võivad olla nähtavad ja kombates tuntavad.Naistearsti läbivaatusel on näha, et su emakakael on omandanud sinaka värvitooni.

Isegi kui muutused su kehas ei ole rasedusest siiani väliselt märku andnud, siis nüüd on sinu uriinis juba nii palju rasedushormooni, et kodune test näitab kindlasti positiivset tulemust.Kui süda on paha, võid abi saada millegi kuiva, näiteks küpsise või leiva söömisest. Seetõttu hoia näksimist alati käepärast. Mõnel naisel aitab iiveldustunde vastu aga ingver. Proovi järele - ainult nii saad teada, mis sulle sobib. Kindlasti pea meeles ka piisavalt vedelikku tarbida.Lapseootuse algstaadiumis võib esineda vähest veritsust või määrimist. Mõnikord võib see olla aga märk raseduse katkemisest. Kahtluse korral helista ämmaemandale või naistearstile.