Loode on ligi 3 sentimeetrit pikk. Moodustunud on esimesed veresooned ja vereringe ning kõik tema peamised siseorganid, kuigi need arenevad jätkuvalt edasi kogu raseduse vältel. Vormi võtavad loote sõrmed ja varbad.

Tema käed on pikemaks kasvanud ning ta silmi katavad silmalaud. Tekkinud on õlad ja põlved ning välja kujuneb sisekõrv ehk tasakaalukeskus. Ultraheliuuringul on näha, kuidas lapse süda korrapäraselt lööb. Kuid seda, kas tegu on poisi või tüdrukuga, vaatluse põhjal veel öelda ei saa.

Suurenenud tupevoolus on raseduse ajal täiesti normaalne. Ka kaasnevad lapseootusega sageli seedehäired ja tursed. Viimaseid hädasid põhjustab aeglustunud seedimine, mis võimaldab su vereringel paremini toitaineid omastada ja neid omakorda lootele vahendada. Organismis toimuvate muutuste tõttu kasvab sinu rauavajadus.8. nädalal võivad iiveldus ning okendamine süveneda. Kui oksendamist on enam kui 2-3 korda päevas ning enesetunne halveneb, peaksid kindlasti pöörduma arsti poole. Sagedase oksendamisega võib kaasneda vedeliku puudus.

Võib juhtuda, et raseduseelne rinnahoidja on sulle väikseks jäänud ja ei paku enam piisavalt toestust. Ka võid vajada mugavamaid pükse, sest kuigi su kõhuke on vaevumärgatav, ei pruugi see kitsastesse teksadesse enam mahtuda. Praegu saad veel hakkama ka lihtsalt veidi laiemate riietega, ometi pole paha mõte külastada spetsiaalseid rasedatele mõeldud rõivapoode. Paljud neis müügil olevad esemed istuvad hästi nii raseduse keskel, lõpus kui ka mõnda aega pärast sünnitust.