Sel nädalal lõpeb embrüonaalne periood. Loode on ligi 4 sentimeetrit pikk, tal on jäsemed ning sõrmed ja varbad. Pea on kasvanud kõige kiiremini ja moodustab ligi poole kogu loote suurusest.

Närvide ühendused saavad alguse peaajust. Tema süda on jagatud neljaks kambriks ja arenevad südameklapid. Tööle on hakanud loote neerud ning ta on võimeline urineerima. Sinu tulevase lapse nägu joonistub järjest selgemini välja. Tema suu, nina ja ninasõõrmed on paremini eristatavad ning moodustunud on ülemine huul. Peamised liigeste ühenduskohad - õlad, küünarnukid, randmed, põlved ja hüppeliigesed - toimivad, võimaldades lootel jäsemeid liigutada. Samas ei ole kõhus kasvav laps veel päriselt nii-öelda teadvusel ning tema silmalaud ei avane enne 27. nädalat.

Rasedushormoonid muudavad limaskestad kohevaks ja õrnaks, seetõttu võib sul esineda ninakinnisust ja -verejooksu ning igemete veritsust. Samalaadsed muutused toimuvad ka tupe limaskestas ning su seksuaalsus võib raseduse kestel palju muutuda. Sa ei pruugi tahta olla seksuaalvahekorras, kuigi loodet see tegevus ei kahjustaks.

Nõuanded on ikka samad: toit olgu tervislik, portsjonid väikesed, ent söögikorrad sagedased. Ära unusta, et peaksid vältima kõike, mis võib lapsele ohtlik olla. Enne ravimite kasutamist konsulteeri kindlasti ämmaemanda või arstiga, ka juhul, kui tegu on väikese palaviku või nohu-köhaga.