Unsplash / Alp Studio
Mu 17-aastane tütar teatas hiljuti, et tahaks esimest korda peika juurde ööseks jääda. Mul läks kohe seest õõnsaks ja silme ette kerkis pilt temast suure kõhuga, ilma hariduseta ja elamas meie teisel korrusel koos oma väikese perega.

"Me oleme niikuinii sõpradega koos telkinud, Rootsi kruiisil käinud ja koos malevas käinud," ütles tütar ja tal on õigus. Tegelikult pole vahet, nad on juba kindlasti öid koos veetnud (ma võin ju naiivselt mõelda, et malevas olid tüdrukud eraldi ja kajutit jagas ta oma sõbrannadega... aga me pole nii lähedased, et ta minuga kõike jagaks) ja meil on peetud ka kõik vajalikud vestlused sel teemal, aga siiski... peika juures ööbimiseks rohelise tule andmine on suur samm, suur usaldus.

Nad on koos olnud peaaegu aasta ja noormees on väga tore, samuti tema perekond. Poisi vanemad on ka ööbimiste suhtes vabameelsemad, samas on poiss ka paar aastat vanem. Meil on olnud tütrega paar suuremat tüli ööbimise teemal. Mõistan tema argumente, aga samas jään ka endale kindlaks: minu kohus on vähemalt tema täisealiseks saamiseni hoolitseda selle eest, et ta oleks kaitstud ja loodetavasti mitte rase. Ta on tark tüdruk, kellel võiks veel palju ees olla, enne kui ta kogemata rasestub või sihilikult pere loob. Aga muidugi on see tema elu, mina võin suunata, aga mitte otsustada... ja sügise algul saab ta juba täisealiseks.

Kas kannatada sügiseni ja olla valmis tüliderohkeks suveks sellel ööbimiste teemal või usaldada teda ja lasta tal nautida suve ja armastust? Ma lihtsalt ei tea.

Kallis lugeja, millist nõu annaksid sina? Kui vanalt lubasid lapsel esimest korda peika või pruudi juurde ööseks jääda?