Illustratsioon: Kristel Viksi
Isegi kui peres on teisigi koolilapsi, tähendab esimene kooliaasta esimese klassi juntsule ja tervele perele suuri muutusi. Kuidas last toetada, kui esimene elevus hakkab vaibuma?

1. Lapse esimesse klassi minek tähendab, nagu läheksid ka sina kooli. Palju peate koos tegema sinu juhendamisel, kuid lase lapsel endal ka vastutada. Las ta pakib oma koolikoti ise ja pärast kontrollige koos üle.

2. Esimesel aastal on lapsele kõik uus, harjumist vajavat on rohkesti ning piisab, kui tal on kooli kõrval vaid üks huviring, mõnele lapsele on sedagi palju. Ka tekitab lisalogistika tervele perele ajakulu.

3. Planeeri lapsega vaid kahekesi veetmise aega. Jalutage õues, vestelge – nii oled kursis, kuidas lapsel koolis läheb, ja saate mõlemad end tuulutada.

4. Juba esimestel nädalatel, kui viid last kooli, loo klassijuhatajaga sõbralik kontakt. Kui sul tekib küsimusi, küsi kohe! Ja ära oota, et ta pikkadele murekirjadele alati kiirelt vastab – tal on klassis rohkem kui 20 last.

5. Õpetajast kujuneb lapsele tähtis inimene, kuid ta ei saa kunagi asendada lapsevanemat. Toeta lapse ja õpetaja suhet, enamik meist ju mäletab oma esimest õpetajat. See suhe on edaspidigi kooli meeldimise või mittemeeldimisega seotud.