Fotod: Fotolia, tootja
  1. Hellita oma beebit ja anna talle nii tegude kui sõnadega märku, kuivõrd sa teda armastad ja kuivõrd eriline ta sulle on.
  2. Ole järjekindel varajase magamapanekuga – siis saab lapsuke välja puhata ja sina oma patareisid laadida.
  3. Raali välja inimesed, kellele abi vajades helistada või kellega lihtsalt rääkida, kui tunned selleks vajadust. Omalt poolt näita välja tänulikkust, neid olulistel hetkedel meeles pidades.
  4. Loo oma pere traditsioone. Olgu see sünnipäevaks õhupallidega toa kaunistamine või liftis naljaka hääle tegemine, kui juhtute seal lastega üksi olema. Või mõni kindel kook, mida teete alati just teie pere pidulike sündmuste puhul.
  5. Kaasa partner beebiga tegelemisse. Sul võib küll kõik paremini välja tulla, aga otsi teadlikult võimalusi või loo isegi traditsioone – näiteks igaõhtune beebi vannitamine võib olla elukaaslase oluline ja väärikas roll.
  6. Usalda oma instinkte ja otsi abi, kui sulle paistab, et beebi tunneb end halvasti või temaga pole kõik korras. Ka siis, kui teiste hinnangul ei paista lapsel probleemi olevat.

Allikas: parents.com

Hea leid

Kes on jaanipäeval telgis magamiskotis külmetanud, on omal nahal tundnud, et kehvas kotis pole ühegi ilmaga hea olla. Seevastu hea magamiskott hingab, selles pole külm ega hakka ka naljalt palav. Sama lugu on beebide tudu­kottidega. Head on näiteks Voksi soojakotid. Hind 99–269 eurot, 4Kids

Rinnaga toitmine on emale kasulik

Emadel, kes toidavad lapsi rinnaga kauem, tunnevad lastega rohkem lähedust ka nende suuremaks sirgudes, selgub kümme aastat kestnud uuringust. Tulemused pidasid paika, sõltumata teistest lähedustunnet mõjutavatest teguritest: ema neurootiline iseloom, hoiakud laste kasvatamisel, rahvus, haridustase ja armastatud partneri olemasolu. Uurimisrühma peamine hüpotees oli, et rinnaga toitmine tugevdab ema ja imiku suhet. “Meile tuli üllatusena, et sel oli märgatav mõju ka siis, kui rinnaga toitmisest oli möödunud aastaid,” ütleb uurisrühma juhtinud professor Jennifer Weaver.

Allikas: American Psychological Association