Airi ja Abdel koos laste El Hadji, Houdi ja Hamzaga varakevadises Brüsselis. Erakogu
Belgia pealinn, maailma üks turvalisemaid linnu, on tuntud šokolaadi, vahvlite ja hea õlle poolest. Ent seal on ka Euroopa Liidu asutused ning hulk eri rahvustest ja religioonidest inimesi.

Airi Hunt (39), tema alžeeria päritolu abikaasa­ Abdel Kader (49) ning nende pojad El Hadj (12),Houd (10) ja Hamza (5) on Belgia pea­linna Brüsseli elanikud. “Olemuselt olen mina rohkem araablane kui mu mees. Tema on hästi rahulik, mina aga impulsiivne, lähen ruttu põlema,” alustab Airi.

Airi läks pärast keskkooli Saksa­maale lapsehoidjaks, kuna õpetaja­ soovitas keeleandega tüdrukul end täiendada. Aasta pidas Airi hoidjana­ Saksamaal vastu, kuid sealsed vaba­­­­kasvatuse põhimõtted talle ei sobinud. Siis asus ta Eestis turismi­korraldust õppima. Kuid rahutu hing ei andnud­ asu ning peagi oli ta Belgias, et vaadata, mis elu toob. Elu tõi suure muuda­tuse – millenniumivahetuse paiku kohtumise tulevase abikaasa Abdeliga ja pöördumise islamiusku.

Eestlane, araablane ja Brüssel

Abdel, kelle sünnimaa Alžeeria oli üle saja aasta Prantsuse koloonia, räägib araabia ja prantsuse keelt. Kuna Alžeeria oli ka äärmiselt vaene, otsisid paljud alžeerlased tööd teistes riikides. Nii kolis ka Abdel Itaaliasse. Piirid olid veel lahti ja põhja-­aafriklased tööjõuna Euroopas hinnatud. Mees õppis selgeks itaalia keele, sai koolituse turvavaldkonnas ja asus tööle ihukaitsjana. Elanud mõnda aega Itaalias, suundus ta Prantsusmaale, sealt Belgiasse.