Anneli ja Jaanus lähtuvad laste – Minna, Jaani ja ­Joonase – küsimustele vastates põhimõttest: räägi just nii palju, kui küsitakse.­ Ja kui vastus rahuldab, pole vaja asja keerulisemaks teha. Kaire Raasik
Kas beebisid toob kurg? Kuidas lapsed emme kõhust välja pääsevad? Kuidas beebi üleüldse emme kõhtu saab? Need küsimused kerkivad üles igas peres, kus tulemas perelisa.

Anneli Armus-Juhkami (31) ja Jaanus Juhkami (31) peres kasvab kolm last – kaheksaneJoonas, kuuene Jaan ja neljane Minna – ning neljas on tulekul. “Meil on laste saamise teema üsna aktuaalne, sest maikuus on sündimas neljas laps. Kolmele eelnevale pakub palju huvi, kuidas ta kõhtu sai, kõhust väljub ja miks Minna kõhus titat ei võiks olla,” ­lausub Anneli.

Tegelikult on Anneli ja Jaanus neis küsimustes juba staažikad vastajad. “Joonas on kõige kogenum vennaks saaja, peagi juba kolmas kord. Esimesel korral, kui pidime talle seda teemat seletama, oli ta kaheaastane, teisel korral neljane. Jaan oli Minnale vanemaks vennaks saades kahene, seekord saab kohe seitse,” loetleb Anneli.

Vanemad on alati lähtunud põhimõttest: räägi just nii palju, kui tarvis, ja kui lihtne vastus rahuldab, pole vaja asja keerulisemaks ajada. Nii et küsimusele, kust lapsed kõhtu saavad, on nad andnud lihtsa vastuse: “Näiteks oleme öelnud, et lapsed tulevad siis, kui emme-issi üksteist armastavad. Lisaks seletanud, et emmel on kõhus muna ja kui issi annab emmele seemne, siis saabki alguse laps.”

Miks mul titat kõhus pole?