Heleni peres oli kevadel beebibuum. Koduterrassil naudivad koos Heleniga õiteaega Elisabeth, veebruaris sündinud Adele ja kutsikaootel labrador Roosi. Fotod: Hele-Mai Alamaa, Marilin Leenurm
Alates sellest suvest saab Eestis valmistuda beebi sünniks hüpnosünnituse kursusel. See õpetab naist end hirmust ­vabastama ja seeläbi last valutumalt ilmale tooma.

“Sünnitus ei pea olema seotud hirmu ja kannatusega. Loodus on näinud selle ette kui naise elu loomu­liku osa, mis võib olla väga meeldiv kogemus,” kinnitab Eesti esimene litsentseeritud hüpnosünnituse koolitaja Kiia Paal (36).

Meetodi mõte on vabastada naine hirmust, mis surub keha pingesse,­ sunnib võitlema ja suurendab see­läbi valutunnet. Tänu spetsiaalsele tehnikale on võimalik end ise aidata, keskenduda ja lõdvestuda, lubades oma kehal ja beebil teha seda, mida nad instinktiivselt oskavad.

Valus kogemus

Advokaadiametit pidaval Helen Häälel (37) on kaks tüdrukutirtsu: seitsmeaastane Elisabeth ja tänavu 20. veebruaril sündinud Adele.

Naine tunnistab, et kummagi tütre ilmaletulek oli väga erinev. “Esimese raseduse ajal käisin perekoolis ja rasedate joogas, kus räägiti, et laps tuleb välja hingata. Olin enda arust sünnituseks hästi valmistunud, ent kui see kätte jõudis, oli kõik teisiti,” alustab Helen.