Foto: Unsplash
Lapsed ootasid täna hommikul taas kord nõutult bussi ja helistasid vanematele, et kooli jõuda, teatas Pere ja Kodu lugeja ja ütles, et nüüdseks on see juba tavapärane asi, et Harjumaal elavate laste vanemad on pidevalt stardivalmis juhuks, kui taas vaja lapsi ise kooli sõidutada.

Täna hommikul jäid Harku valla lapsed koolibussi H 6 ootamagi. Bussil oli tehniline ja rike ja ATKO-l polnud asendusbussi saata. Vanemad pidid lapsed autode peale võtma ja nad ise kooli viima. Kõigil seda võimalust aga pole.

Lapsevanem, kes täna helistas Atko dispetšerile, sai vastuse, et bussil on tehniline rike ning asendusbussi pole neil võtta.

Bussifirma kommentaar:

Koolibuss liinil H6 katkestas ootamatu tehnilise rikke tõttu liini teenindamise ja asendusbussi saatmine liinile võttis aega.
Pealelõunal teenindame liini H6 ja kõiki teisi liine vastavalt sõidugraafikule. Vabandame väga reisijatele põhjustatud ebamugavuste pärast.

Valla arendus- ja haldusosakonna juhatajale Ergo Eesmaale helistanud lapsevanem sai vastuseks, et vallal pole võimu lõpetada leping Harjumaa Ühistranspordi Keskuse ja ATKO vahel, et leida kiirelt uus vedaja laste koolibusside teenindamiseks.

Erinevad probleemid mitmete ATKO koolibussidega (H2, H4, H6 ja H7) on kestnud lapsevanemate sõnul juba pikemat aega.

Alles eile kirjutas ka Pere ja Kodu sellest, et möödunud neljapäeva pärastlõunal jäid koolilapsed ootama koolibussi H4. Loe selle kohta, kuidas lapsevanema ja bussifirma seisukohad neljapäevaste sündmuste suhtes erinevad, SIIT!