“Selle kodu uksed hoiame külalistele avatud,” otsustasid Kaili, Eesi Raa, Lee ja Raul, kui siia Karlova majja kolisid. Lauri Kulpsoo
Kahel päeval nädalas avavad nukumeister Kaili ja teatri­direktor Raul oma kollase Karlova-­kodu ukse, et pakkuda head lõuna­sööki, kosutavat kunstinäitust ja mõnusaid jutuajamisi.

Räägitakse, et kui Raul Oreškin (49) ja Kaili Kask (42) seitse aastat tagasi siia, Lev Tolstoi tänava sisehoovis asuvasse, silmatorkavalt tornilisse majja sisse astusid, et müügis olevat korterit lähemalt uurida, olla nad elutoa mustrilist kaminat nähes ja krohvi alla peidetud laekaare keerduvaid detaile aimates lubanud: “Kui meil peaks õnnestuma korter endale saada, teeme nii, et see koht oleks ka teistele avatud. Sest siin on nii lahe!”

Lubatud, tehtud! Nüüd ongi teist aastat Kaili, Rauli, Eesi Raa (20) ja Lee (18) kodus avatud kodurestoran Lev ja Leevike. Lõunalaua äärde mahub kuni kümme õnnelikku.

Emotsionaalne eelroog

Neljapäev. Pommidega kell köögis-elutoas lööb kaksteist. Kodurestorani uksed on nüüd lahti ja lõvipeaga koputi annab märku esimesest tulijast. Saabub kunstnik-galerist Evelin Salumaa, kunstnikunimega Huupi. Tema maalid on sel kuul kodurestoranis näitusel. Nende saamislugu ja nautimine on saabujatele emotsionaalseks eelroaks.

Siiami kass Semi (4) kaob ringutades teisele korrusele. Sinna, kus vend August juba pikutab. Nemad ei hooli külalistest. Külalistest ei hooli ka Lee ega Eesi Raa. Enamasti on nemad kodurestorani päevil koolis. Kui kooli parajasti pole, on nad oma osa hakkides-ettevalmistades andnud ning taanduvad nüüd oma asju ajama.