Janika Ritson laste Pärtli ja Sädega tänavu talvel Pinnawala hüljatud elevantide kodus Sri Lankal. Erakogu
Pisipõnnid võivad reisil olla vahvad kaaslased – kui nad haigeks ei jää! ­Tagantjärele kurvastust ja kahetsust on vähem, kui oleme end ootamatuste eest kaitsnud läbimõeldud reisikindlustusega.

Janika Ritson (32) saabus hiljuti oma laste Pärtli (1) ja Sädega (6) Sri Lankalt puhkuselt. Janika on reisifänn, kes leiab, et hea planeerimise ja rahuliku närvi korral on ka väikeste lastega reisimine tore kogemus tervele perele.

Kuigi tema lastega pole reisides midagi tõsist juhtunud, on reisi eel muretsemist olnud küll. “Õnneks on kõik laste külmetushaigused enne reisi taandunud, soojemas kliimas lähevad ka nohu-köha ruttu üle. Tugeva nohuga võib lendamine olla lapsele valulik, seega tõsisema haiguse korral on ehk mõttekam reis ära jätta,” räägib Janika.

Reisikindlustust peab Janika elementaarseks. Nende pere kasutab kodupanga püsikliendile pakutavat aastast reisikindlustust. “See on soodne ning piisavate kaitsete ja reisitõrkega. Kehtib kahele täiskasvanule ja kuni kahele lapsele ning näiteks ka lumelaua- või suusareisil, kui sõita suusakeskuse tähistatud radadel,” selgitab Janika.

Kuid alustagem algusest – mille vastu tasuks end perereisi planeerides kindlustada?