Taimed ja lillepotid: Hansaplant. Keraamiline lind: Shishi (Nu Nordik). Kruusid: Mari Ait (Nu Nordik). Ülejäänud esemed: Nõudepeatus, erakogu. Katrin Press
Kuidas katta pühadelaud nii, et lapsed­ ei teeks kohe vehkat ning vanemad saaks nautida tassikest kohvi ja jutlemist ning koos lastega toimetamist?

Lihavõttepäeva pika hommiku­söögi lahutamatu osa on munade värvimine, kuid kes jaksab muretseda plekilise laudlina pärast! See pühadelaud siin on kujundatud nii, et kõigil oleks lõbus – et lapsed saaks pärast kehakinnitamist joonistada, vanemad pikalt sooja jooki ja kooki nautida.

Alustuseks tuleb katta söögilaud joonistuspaberiga, mida müüakse rulli kaupa (Zelluloos). Võib kasutada ka paberlaudlina, kuid selle peale ei ole nii hea joonistada.

Järgmisena tasub läbi mõelda lauale tekkiv värvigamma. Mõistlik on lähtuda sellest, mis kodus juba olemas. Kevadpühade ajal võib kasutusele võtta kõik kunagi meelte­segaduses ostetud kirevad nõud, mis kapinurgas tolmu koguvad. Pärast lõputut halli talve ihkab hing midagi erksat!

Olgu nõud kirjud või eri serviisidest, kuid neis võiks leiduda mingi siduv element, olgu see kuju, värvitoon või muster. Kui kõik esemed on eri ooperist, ei teki harmooniat. Sellel laual on eelistatud lihtsaid geomeetrilisi vorme – ring ja ruut – ning pastelseid toone, millele on aktsendiks puhas kollane ja tärkava looduse roheline.