Õnnelikult kodus Erakogu
Päästa selle asemel hoopis elusid! Las saab pealegi trahvi mõni 97-ga sõitev juht, kui äkki on tee ääres seisva politsei tõttu sunnitud lõpetama oma teekonna ka potentsiaalne mõrtsukas.

On reede õhtu. Ma sõidan Tallinn-Tartu maanteel. Lapsed on tagaistmel mõnusalt unne suikunud. Sajab tihedat vihma, mis moodustab halli kardina. Kaherealisel teel on mu auto püsikiirusehoidja seatud 92-le ja autod mööduvad minust, nagu oleks tegu neljarealise teelõiguga ning vastu ei saa tulla kedagi. Kui, siis tühised rauakolud, kus ei istu sees inimesi ja kellest võib vabalt ka üle sõita. Ma tahan rahulikult kodulinna jõuda, aga tunnen, nagu mängiksin vastu tahtmist ruletti.

Pööraselt mööda sõitvate autode vahel hakkavad vastutulijad äkki tuledega vilgutama. Sina, valge Lexuse maasturiga tüüp, kabanoss käes, ja sina, päevinäinud Opeli roolis telefoniga rääkiv tegelane. Ja vilgutajaid on veelgi. Kas teilegi tunduvad kaasliiklejate möödasõidud pöörased, olgugi, et ise roolis kõrvaliste asjadega tegelete?

Paari kilomeetri pärast selgub, et asi on muus - tee ääres seisab politseipatrull ja esimesed uljad autojuhid on peatuma viibatud. Ah et sellepärast te vilgutasitegi?! Praegu, kui viimaste nädalate jooksul on oma elu maanteele jätnud mitu inimest, kihutava juhi tõttu jäänud isata väikelaps?

Palun, unusta see iganenud komme kaassõitjatele tuledega vilgutada, kui politseipatrulli näed, palun, aita hoopis selle asemel päästa elusid. Vaata oma spidomeetrit, sa ju ise tahad ka eluga koju jõuda. Lase politseil oma tööd teha. Las saab trahvi ka mõni 97-ga sõitev juht, kui äkki on selle tõttu sunnitud lõpetama oma teekonna ka potentsiaalne mõrtsukas!