.
Kuna Kihnu saarel sünnib lapsi harva, on kohalikus Püha Nikolai kirikus lapse ristimine harukordne sündmus.

Oma kirikuõpetajat pole Kihnus juba aastaid olnud, seepärast viib väikese Emely Palu ristimise sakramenti läbi mandrilt saarele käiv õigeusu praost ja ülempreester Viktor Ivask, keda Kihnus kõik hästi tunnevad.

Enamikust kihnlastest said õigeusklikud 1840. aastate usuvahetusliikumise ajal ja nii on see tänapäevani. Saare keskel Linakülas asuv Püha Nikolai kirik on praegu lahti pigem oluliste pühade ja sündmuste ajal.

Kaheaastase Emely tähtsale päevale on tulnud kaasa elama temast nooremaidki külalisi, traditsioonilised Kihnu kördid seljas, mõnigi poiss kannab troid ehk kihnumustrilist meestekampsunit.

Kokkutulnute silme all piserdab preester väikesele ristitavale pähe püha vett ja loeb sinna juurde kuuluvad palved.

Koos ristimisega toimuval salvimisel teeb preester pühitsetud õlisse kastetud pintsliga ristimärgi lapse otsaette, silmadele, kätele, jalgadele...

Siis käiakse üheskoos kolm korda ümber ristimislaua, ja juba jooksebki Emely – ristinimega Sofia – jälle Kihnu körtide vahel.

Kihnu valla andmetel ristitakse enamik saarel sündinud lastest kohalikus kirikus. Viimase viie aasta jooksul on registreeritud küll 27 sündi, kuid praeguseks elab neist lastest Kihnus kõigest seitse, sest paljude perede kodu on mujal. Muide, koolis on üldse kokku 37 ja lasteaias 12 last.