Kristi on pärast mõlema lapse sündi tõtanud tagasi trenne andma. Hele-Mai Alamaa
Mis küll sunnib minema emasid mõnikord beebi kõrvalt tööle, kuigi riik heldelt emapalka maksab?

“Treener ja koolitaja ning kahe lapse ema Kristi Roosimägi­ (34) ei pidanud trennide juhendamisest kummagi lapsega pikka pausi. Kristofer (7) sündis oktoobris ja esimesed trennid andis ema jaanuaris. Sandraga (2) oli ta aga juba kaks nädalat pärast sünnitust treenijate ees tagasi.

“Mõlemad sünnitused olid väga rasked, kuid taastumine oli pärast teist last pisut kiirem,” sõnab Kristi. “Tunne oli hea ja rahuliku bodyart’iga oli turvaline kohe jätkata.”

Kristil on vaja, et elu ta ümber käiks ja keerleks. “Kui olen pidevalt kodus, hakkab mul igav. Hea enesetunde jaoks on mul vaja liikumist igas mõttes,” ütleb ta. Ja lisab, et vähem oluline pole ka teistele eeskujuks olek. “Kui treener pole suutnud oma keha vormi ajada, tekib nõustamisel küsimus, et kui see sinu puhul ei toimi, miks siis minul peaks toimima,” põhjendab Kristi.

Tegus naine on alati toimetanud oma asju nii, nagu talle meeldib. “Enamasti ei lähe need küll ühiskonna tavanormidega kokku,” naerab ta ja tunnistab, et on kohati tajunud vaikivat halvakspanu, et laste kõrvalt varakult tööle pühendus.