Foto: Shutterstock
Millal võiks last mähkmetest loobima harjutada, missugune pott valida ja kuidas teda puhtuse eest hoolitsema õpetada? Vaata siit!
 1. Millal on õige aeg loobuda öösel mähkmete kasutamisest?
  Jälgi kahe nädala jooksul igal hommikul kohe pärast lapse ärkamist mähkme sisu. Kui mähe on kerge ja kuiv, siis on õige aeg käes.
 2. Kui potilkäimine on lapsele juba käkitegu, seisavad vanemad peagi uue valiku ees: kas soetada lapsele suurem pott või lasta tal kasutada täiskasvanute WCd?
  Mugavast lastepotist loobumisega ei tasu kiirustada. Enamasti on selleks sobiv aeg millalgi kolmanda eluaasta paiku, mil laps enam ei karda suurel potil istuda, saab vajadusel hakkama ka ilma väiksema prill-lauata ning ei lükka vetsuskäiku edasi uudsetes olukordades, näiteks külas olles. Iseseisvalt avaliku käimla kasutamine võib julgust nõuda veel pikka aega.
 3. Väidetavalt läheb tüdrukutel potitreening kergemalt, aga miks mõnel tüdrukul siiski asi ei edene?
  See on müüt, sugu ei puutu asjasse.
 4. Kuigi laps on veetnud öö kuivalt, pissib ta voodist välja tulles kohe mähkmetesse.
  Räägi pissist kui kavalast sulist, kel on õnnestunud tublist lapsest mööda hiilida. Mähkmeid ära võttes võid teeselda üllatust: ”Oi, vaata milline salakaval tegelane siin on! Tal õnnestus sinust mööda lipsata!”
 5. Laps tahaks ise peput pühkida, kuid sina arvad, et ta pole selleks veel valmis.
  Iseseisev pepupühkimine on väärt oskus, mida tasub lihvima hakata kohe, kui huvi tekib. Meisterlikkuse saavutamiseni kulub mitu aastat. Seepärast on asjakohane jälgida, et laps pärast kakamist kindlasti käsi peseks ning õhtuti loputa tal pepu üle. Teinekord ei taha isegi koolieelikud ise peput pühkida, pidades seda “öäkiks“.
Allikas: www.parents.com