Kirsti Timmer, Merily Timmer Foto: Kristjan Lepp
"Pime aeg on kätte jõudnud ja järjest enam kirjutavad mulle inimesed keda vaevab kahjuks juba sügav depressioon," kirjutab Kirsti Timmer oma blogis, kuidas ta mõistab, ei aina enam on noori huku äärele, põhjuseks juba lapsepõlvest saadik kogetud pidev võrdlemine kellegi teisega.

Kui Timmer noortega vestleb, siis tunnistab ta, et igaüks kinnitab sarnast mustrit: "Alati toodi lapsepõlves kedagi talle eeskujuks: vaata, kui tubli tema on. Miks sina nii tubli ei ole. Vanemad. Õpetajad. Vanavanemad… Kivi nende kapsaaeda! Last ei tohi võrrelda, iga laps on eraldi indiviid, oma tugevate ja nõrkade külgedega. Ainult rumal ei saa sellest aru."

"Kui sa oled lapsevanem ja loed praegu seda minu kirjutist, siis palun mõista, et sinu laps on ainulaadne! Ta ei pea olema selline oivaline viieline nagu su sõbranna laps, ta ei ole lohakam kui vend või õde, laisem kui keegi teine. Ära võrdle teda kellegi teisega, kingi talle ellu kaasa eneseusk ja enesekindlus, teadmine, et ta saab alati hakkama. Tema vaimne tervis tulevikus sõltub sinu käitumisest olevikus."

Oma blogis SIIN räägib Timmer, kuidas noored ei usalda ennast, nad piitsutavad ennast, nad tõestavad pidevalt midagi kellelegi teisele: "Nad elavad vanematele tõestades, õpetajatele tõestades, aga on seejuures enda vastu halastamatult kriitilised ja tulemuseks see aina süvenev haigus."