Eesti Laul 2020 Foto: Erlend Štaub, Õhtuleht
Nexuse liikmena tuntuks saanud Helen Randmets on kümme aastat laiema avalikkuse eest eemal olnud. Nüüd on ta aga tagasi ja valmis 34-aastaselt soolokarjääriks, mis laste kasvatamise kõrvalt õnne, vaheldust ja rahlolu pakub ja aitab ka parem ema ja kaasa olla.

Kui Nexuse ajal oli Helen ise fookuses, siis viimastel aastatel on tema tähelepanu kuulunud peamiselt perele. Kodu kõrvalt on ta mõistnud, et kui ta tegeleb millegagi, mis annab talle energiat, võidavad ka teised, räägib Helen Anne & Stiili veergudel. “Impulsiivset käitumist on minu elus kindlasti vähem ja kõigi ettepanekutega enam nii kergelt kaasa ei lähe. Pean käigud ja tegemised rohkem läbi mõtlema. Kuid n-ö oma asi toidab. Tänu sellele olen kodus ka parem ema. Pean leidma muusikaks aega, et ei tekiks lõksus olemise tunnet.”

Heleni jaoks on tähtis märgata, mis teda rõõmustab ja mis mitte. “Kas või Insta­gramis! Näiteks kui ma jälgin kedagi, kelle tegevus mulle tegelikult ei istu, siis lõpetan ja vajutan unfollow. Vanusega tuleb iseenda õnne eest vastutamise oskus. Ja see on normaalne, et selleks kulub aastaid – nooremana kompad piire, proovid ja otsid oma teed. Ainult elades saad selgeks, mis on mõeldud sinule ja mis mitte. Kuldsed sõnad, kuid nende mõistmiseks läheb aega. Mina nooremana ei julgenud vigu teha – tahtsin kohe õigesti –, aga vigadeta ei õpi.”

Loe pikemalt Heleni mõtetest Anne & Stiili augustinumbrist või SIIT