Lapsed ja kool-25 Foto: Ilmar Saabas
Kas tead, mis see on, mis võtab lastelt iseseisva mõtlemisvõime ja mille pärast ei ole lapsed suutelised endale ise mänge välja mõtlema ja tegevust leidma.

Pole paremat lapsehoidjat ja -lõbustajat kui suur ekraan keset tuba või väike ekraan mudilase pihus. Paraku on nii, et kuigi ekraan hoiab lapsed vähemalt paigal ja nad ei tee multikaid vaadates üldjuhul pahandust, rikub pidev telerivaatamine ära mitte ainult silmad vaid ka iseseisva mõtlemisvõime.

Mis veel hullem — mängud, mida telerisõltlased mängivad, on inspireeritud vägivaldsetest multikatest või saadetest. Ameerika lastearstid soovitavad alla kaheaastased lapsed teleritest täiesti eemal hoida ning vanemad kui kahesed ei tohiks ekraani ees veeta rohkem kui tunni, maksimaalselt kaks päeva jooksul. Kokku teeb see umbes 10 tundi nädalas, kuid karm tõde on see, et tegelikult vaatavad lapsed keskmiselt 32 tundi telerit igal nädalal! Pea kolm korda rohkem kui soovitatud!

Miks see vale on?

perejalaps
Foto: Andres Putting

Telerivaatamine muudab seda, kuidas lapse aju areneb. Liigse telerivaatamise ja arvutimängude mängimisega seostatakse tähelepanuhäireid, vähene enesekontrolli ja suurenenud agressiivsust.

perejalaps
Foto: Andres Putting

Allikas:ahaparenting.com