Allikas: Shutterstock
Sünnipäevad, jõulud ja muud olulised tähtpäevad on ajad, kui lastele soovitakse kinkida võimalikult palju mänguasju. Kui neid on aga liiga palju, siis tegelikult ei pruugi see lapsele üldse hea olla. Vaata, millele peaksid mõtlema enne uue asja ostmist.

Toledo ülikooli teadlased tegid uuringu, mille käigus paluti ruumis olnud 36 lapsel mängida poole tunni jooksul 4 võ 16 mänguasjaga. Lapsi jälgiti, kuid neile ei antud mingeid juhiseid, kuidas ja millega mängida.

Tavaliselt mõeldakse, et mida suurem on valikuvõimalus, seda loomingulisemalt lähenevad lapsed. Uuringud on tõestanud aga vastupidist. Selgub, et mida vähem on mänguasju, seda rohkem leiavad lapsed erinevaid viise, kuidas neid kasutada. See arendab aga laste loomingulisust, sest iga asja jaoks pole eraldi mänguasja, vaid nad peavad ise rohkem ette kujutama.

Teadlaste sõnul võiks mänguasju olla mõistlik kogus. See tähendab, et piirduma ei pea vaid kahe-kolme asjaga, kuid pole mõtet osta ka tervet hunnikut asju. Lisaks avastati, et suur kogus mänguasju segab laste keskendumisvõimet, sest kiputakse hüppama ühelt tegevuselt teisele.

Kui tunned, et mänguasju on kogunenud liialt palju ja osade vastu ei tunne laps enam huvi, siis on mõistlik need ära annetada. Teine variant on osad mänguasjad panna ajutiselt kuskile ära. Nii tunduvad hiljem need lapsele justkui uued, sest taasavastatud vana on nagu uus.

Allikas: rd.com