Scanpix/PantherMedia
Lapsevanemaks olemine on tihti midagi sellist, milleks sa tegelikult sugugi valmis polnud ja meeleheitel (kuid siiski eneseiroonilised) vanemad on selle kohta sotsiaalmeediasse hulga iseloomulikke postitusi teinud. Vaata, kas tunned ka ennast ära.

Lapsevanemaks olemine nõuab armastust, tarkust, südameheadust, andestamist ja mõistmist — kõike seda ja paljutki veel. Kuid tegelikult toob see kaasa ka üksjagu selliseid olukordi, mil küsid: “Kas tõesti? Kas tõesti olen see mina, kellega niisugused asjad toimuvad?”

Sellised on lapsevanemate tähelepanekud enda igapäevaelu kohta:

- Lapsevanemaks olemine koosneb 80% tühjade ähvarduste tegemisest ja 20% miniatuursete mänguasjade kokkukorjamisest.

- Lapsevanemaks olemine tähendab 90% ulatuses iseendaga rääkimist, sest kellegi teisega sul rääkida pole (mees lihtsalt ei vasta ja laps on liiga väike)

- Lapsevanemaks olemine seisneb suuresti selles, et ootad, et teine vanem ka midagi ette võtaks.

- Lapsevanemaks olemine on enamasti suurepärane koolitus saamaks tulevikus supervõimetaga kriisireguleerijaks.

Vaata ka: Sa ei saa oma pöörase väikelapsega hakkama — need on kriisireguleerijate nipid, mis sobivad ka väikelapse vanematele

- Enamus lapsevanema aega kulub sellele, et hoida oma lapsi nutividinatest mõnekski ajaks eemal.

- Suurema osa lapsevanema energiast kulub korrutamisele: “Kus on su jalanõud? Pane oma jalanõud juba jalga! Otsi oma jalanõud nüüd üles! Me oleme juba hiljaks jäänud!”

- Sinu igaõhtune lapsevanema mantra, mida korrutadki 15 aastat igal õhtul, on: “Käes on magamaminekuaeg! Käes on magamaminekuseg!”

Vaata ka:100 lihtsat sammu, et oma laps õhtul magama saada

- Lapsevanemaks olemine on kui Tarantino film: palju küsimusi ja hulgaliselt kriiskamist.

- Sa poleks ju arvanud, et lapsevanema elu juurde kuulub läbi vannitoa ukse kisamine.

- Lapsevanemaks olemine on justkui teekond…ühest toast teise, korjates samal ajal kokku asju ja see teekond kestab päevast päeva ja aastast aastasse.

- Lapsevanemaks olemisega oled kohanenud siis, kui sa ei lähe enam sugugi paanikasse, kui sinu käsi on kakane või juuksed oksesed.

- Lapsevanemana ei tunne sa enam süümekaid, kui salaja ise kommid ära sööd.

- Parim osa lapsevanema päevast on see, kui viid oma lapsed lasteaeda. Ah, nali! See on siis, kui paned nad õhtul magama.

- “Lapsevanemaks olemine — see on ju imelihtne!” Ütlevad need, kellel lapsi pole või kelle mälu on kehvaks jäänud ning lapsed ammu suureks kasvanud.

- Lapsevanemana käitud suure osa päevast lapsikumalt, kui sinu lapsed!

- Lapsevanemana saad aru, et kogu kooliaegne matemaatika on puhas jura. Tõeline matemaatiline väljakutse on hoopis see, kui sul on kolm last ja kaks kommi.

- Lapsevanemaks olemise juurde käib vääramatult see, et kõik ümbritsevad inimesed tulevad sulle õpetama, kuidas tegelikult lapsevanem olla.

- Kui lapsevanemaks olemine tundub sulle väga lihtne, siis teed midagi valesti.

Allikas: huffingtonpost.com