Foto: Hele-Mai Alamaa
Pere ja Kodu augustinumbri kaaneloos tõdeb Martin Järveoja, et lapsed tulid nende ellu väga õigel ajal. Poeg Mateo näiteks sündis päev enne seda, kui Martin Ott Tänakuga Poola rallile startima pidi.

Tütar Maria tuli nende ellu ise ja hoiatamata viis aastat tagasi, kui Maarja töötas kommunikatsioonibüroos ja Martin sõitis rallit veel Karl Kruuda kaardilugejana. Kaks aastat ja kaks kuud hiljem lisandus Mateo.

Martin muigab, et lapsed olid isegi rallidega sündides arvestanud ja toob hea näite ideaalsest ajastusest, mis oluline nii rallisõidus, kui ka eraelus: “Mateo sündis tähtajast nädal hiljem ning raseduse viimased paar päeva olid tõeliselt pingelised – oli oht, et pean enne ta sündi ära sõitma. Nii õnneks ei läinud, Mateo saabus päev enne mu minekut. Jõudsin poja ja Maarja meie tollasesse koju Nõmmele sõidutada ning poole tunni pärast startisime Otiga Poola rallile.”

Laste nimed Maria ja Mateo on itaaliapärased, paar on ka kihlunud ja abiellunud just Itaalias. Juba Maarja ema tahtis tütrele nimeks panna Maria, kuid isa otsustas viimasel hetkel ümber ja Maria nimi jäi ootele. Ka Martini vanavanaema oli Maria, mis tegi tütrele nime valiku nende jaoks lihtsaks.

“Olen Maarjat proovinud ärgitada, et ehk võiks kolmaski tulla, kuid ta ei võta veel vedu,” muigab Martin naise poole piiludes ja lastest rääkides.

Loe pikemalt perekond Järveojade elust SIIT, kus selgub, kuidas Maarja ja Martin suhet ärksana ka hoiavad, kuigi mees palju Eestist eemal peab olema.

Millest Pere ja Kodu augustinumbris veel juttu, vaata SIIT