Foto: Pexels
Ta on niigi elav laps, kellele on juba 10 minutit paigalpüsimist saavutus, aga täiskuu ajal muutub hulljulgeks – ronib lae alla ja teeb kaskadööritrikke. Viimase täiskuu ajal kaotasin kõvasti närve, kui ta teise korruse trepipiirdel rippudes üritas mulle selgeks teha, et sealt on tore alla hüpata. Muidu on tal ohutunnetus olemas, aga korra kuus piirid kaovad.­ Selline on Jane kirjeldus enda lapse täiskuuaegsest käitumisest. Ja ta pole ainuke, kes on lapse käitumise muutumist täiskuu ajal tähele pannud.

Sellist teistsugust Jacobit on Jane harju­nud nägema paar päeva enne ja paar päeva pärast täiskuud. Siis üritab ema, niipalju kui ilm võimaldab, pojaga õues olla, et poiss saaks ennast tühjaks rahmeldada.

Juba aegade hämarusest on usutud, et täiskuu mõjutab inimese käitumist. Uuringud küll ütlevad, et täiskuu ei saa inimeste käitumist mõjutada, kuid elu näitab muud.

Parem Elu Koolitused kogemuskoolitaja ja ettevõtja Kristel Treier on juba mitu aastat korraldanud loodusrütmidega koos­kõlas elamise koolitusi, kus ta räägib kuufaaside mõjust inimesele.