Facebook
On üsnagi tavaline, et värsked emad pärast lapse sündi esimesel võimalusel beebide ujumistrenni suunduvad, ent ükski Perekool ei harrasta nii ekstreemset treeningmeetodit kui hispaanlasest ujumistreener ja vetelpäästja Silvia Garcia, kelle talitusviisist valminud video oma ebatavalisuse tõttu internetiavarusi vallutab — mees viskab nimelt lapsed silmagi pilgutamata vette ning laseb neil seejärel omal käel pinnale tõusta.

“Kõik inimesed pole sugugi kursis sellega, et uppumine on maailmas sageduselt kolmas põhjus, miks väikelapsed surevad,” räägib Silvia. “Põhjust tasub otsida sellest, et enamikes ujumistundides raisatakse lihtsalt aega, andmata lastele ainsatki kasulikku oskust — kasutatakse vaid täispuhutavaid varrukaid, mänguasju, ujumisrõngaid või veelgi hullem, õpetatakse neid lihtsalt ema kätele toetudes sulistama, tekitades vees viibimisest ohtlikult turvalise ettekujutuse. Sellises trennis ei õpi mitte ükski laps iseseisvalt hakkama saama, tehakse rohkem kahju kui kasu ning lõpptulemus on, et laps on vette sattudes abitu, kuna talle on õpetatud vaid, kuidas ilma piisava ujumisoskuseta vette hüpata,” nendib mees.

Nii pöörduvadki murelikud lapsevanemad, kes Silvia sõnul on väsinud tühjast aja ja raha raiskamisest, karmikäelise treeneri poole, et nende võsukesed päriselt ujuma õpiks. “See on hädavajalik oskus terveks eluks,” kinnitab treener ning lisab, et alustada võib juba 6 kuu vanuselt, kuna beebidel on kaasasündinud ujumisoskus, mida iga kohusetundlik lapsevanem peaks aktiivselt ja õigel ajal edasi arendama. Täpselt nagu videos näidatava 1-aastase Evie puhul, kes hakkas 10-kuuselt Silvia trennis käima ja on nüüd, vaid mõned kuud hiljem, võimeline vabalt ja ilma kõrvalise abita vees hakkama saama. Silvia Garcia on praeguseks välja õpetanud enam kui 100 last.