Foto: Pixabay
Nurkapanek ei ole ammu enam miski, mida peaks lapse karistamiseks tegema, sest see vähendab tema enesehinnangut ja alandab teda, aitamata kuidagi mõista tema tegu. Üks ema leidis aga geniaalse asenduse ka sarnasele aja mahavõtmise meetodile, mis eeldab eraldiolekut. Tänaseks on ta ära teeninud miljonite tähelepanu, tuhanded jagamised ja kiituse oma uut moodi lähenemisega.

Populaarses TikToki keskkonnas oma aja mahavõtmise nurgast pilti jaganud ema Maarte Mami on teinud sellest mitte koha, kus on paha olla ja laps veel enam ärritub ja segadusse oma tunnetemässus satub, vaid rahunemisoaasikese, mis soodustab lapse toimetulekut oma tunnetega.

Askeetlik nurgake on vaid vaiba, paari padja, tunnetekaardi, mõne raamatu ja kaisukaga varustatud pesa, kus laps saab minna järele mõtlema ja vaikselt olema, kui on hakkama saanud millegi lubamatuga.

"Aja mahavõtt ei tundunud toimivat minu pojaga, et ta istub seal oma tunnetega, üksi ja hirmul," selgitab ema, miks ta sellise lahenduse kasuks otsustas.

Paljud lastekasvatuseksperdid on ka selgitanud, et sellises aja võtmise ja rahunemise nurgas võiks vanem isegi koos lapsega olla, teda emmata ja tähelepanu tekkinud tunnetele ja olukorrale aidata juhtida, selle asemel, et last sinna üksi saata.