Foto: Shutterstock
Praegused ilmad ei soodusta alati õuesolekut, aga sellest pole midagi, sest mudilastega saab ka toas väga palju põnevat korda saata! Montessori pedagoogikast inspireeritud mängud kõige pisematele arendavad laste kõiki meeli — õpetavad kuulamist, vaatamist, tähelepanu, täpsust ja koordinatsiooni ning ergutavad last uurima ja avastama.

Esimesed mänguasjad ja mängud vanusele 0-6 kuud

  • Riidest raamatud, väikesed kõristid ja pallikesed on head mänguasjad aitamaks lapsel oma käte kasutamist harjutada ja haaramist õppida.

  • Hoolitse selle eest, et lapsel oleks võimalik looduses olla ja seda jälgida. Vaadake aknast välja, kuidas puulehed liiguvad, linnukesed lendavad ja vihma sajab.

  • Laps tahab olla seltskonnas, hoia teda enda lähedal. Tal võib olla oma tekike põrandal, mille peal ta lebab, kui sa teda hoida ei saa, aga ta tahab olla seal, kus on perekond, mitte üksinda oma voodis.

  • Puidust kõristid ja mänguasjad on ilusad, peavad kauem vastu ja on hoopis teise (parema!) tekstuuriga kui plastikust lelud. Muidugi peavad need olema piisavalt tugevad, et laps ei saaks sealt tükke küljest hammustada.

  • Heegeldatud pallikesi on hea haarata ja nende liikumist silmadega jälgida. Krobeline tekstuur meeldib lastele samuti väga.

  • Voodikarussellid on selles vanuses lastele eriti põnevad. Liikuvad mänguasjad, mis on erksates ja kontrastsetes värvides või mustvalged, ergutavad last vaatama ja uurima. Peegeldusega asjakesed ja kõik, mis läigib, on samuti väga huvitavad.

Vaata nüüd, mis sobib lapsele vanuses 6-12 kuud
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock