Foto: Pixabay
Potitreeningu üks osa peaks olema ka selgitus, kuidas väljutamisjärgselt õigesti end puhastada. Kuidas aga väikelastele pühkimine selgeks teha? See õpetaja näitab.

Keegi meist ei taha ju põletike ja bakteritega "seal all" tegemist teha, veel vähem, et triibud ebakorrektse pühkimise järel laste aluspesul pidevalt vastu vaataks.

Esmalt selgita lapsele pühi-ja-voldi loogikat paberiga, et ta iga pühkimise järel uut WC paberi lehte ei haaraks ja potti umbe ei ajaks või hoopis ebaefektiivset pallikest paberist ei teeks.

LOE KA: Ema jagab lihtsat nippi, kuidas poeg viimaks mähkmevabaks sai: pärast seda jutuajamist läks pissipott meie majas lõpuks ometi moodi nagu nokaga müts!

Teine tähtis samm selle juures on aga võimalikult aegsasti teha lapsele selgeks, et pühkida tuleb alati eestpoolt tahapoole. Kuigi väiksed käekesed ja veel harjumatu keha koordineerimine teevad selle keerukaks, on see õpetaja leidnud lustaka lahenduse just selle osa selgitamiseks ka pisimatele.

Juhime küll tähelepanu, et allolevas videos on õhupallid seotud veidi liiga kõrgele tooli külge - kui sama korrata plaanid selgituseks ja harjutamiseks, siis säti need allapoole.