Aivar Kullamaa
Teismeeast kaaluga kimpus olnud Piret Rämmi (36) vihtus trenni teha, jälgis toitumist ja käis arstide vahet, kuid kaal aina tõusis. Ülekaalu põhjusele sai ta jälile tänu toidutalumatuse testile, mille tulemused muutsid ta elu. Piret kaotas 42 kilo, sellest poole viimase aastaga.

Neli aastat tagasi Türgis puhates lubas 101 kilo kaaluv Piret oma venna elu­kaaslasele, et järgmiseks reisiks võtab 15 kilo alla. Põhjuseks see, et isegi 35kraadises kuumuses ei olnud ta nõus trikood selga panema. “Teised nägid tohutut vaeva, et mind basseini saada. Lõpuks olin ka ise häiritud. Nii otsustasingi, et midagi tuleb ette võtta,” meenutab ta elumuutuse algust.

Ka varem oli ta proovinud mitme­suguseid dieete ja paastumist, teinud kõvasti trenni, aga alati oli see lõppenud allaandmisega, sest mingil hetkel kaal enam ei alanenud. “Väsitad ennast ära, oled demotiveeritud ja lõpuks loobud, sest trenn ja toitumise muutmine enam ei aita. Proovisin kõike. Ei mõjunud ka välistamismeetod, et ma ei söö näiteks saia või liha. Kui tavaliselt kõigub inimese kaal aasta jooksul kuni viis kilo, siis minul võis kaal tõusta kolm kuni viis kilo kuus! Tegemist oli rasvumisega, ometi tegin ma pidevalt trenni.”

Paljud, kes küsisid Piretilt kaalu­tõusu kohta “mis juhtus?”, said vastuseks, et “elu juhtus”.