.
“Kõik siin elus algab mõtlemisest, et mis on mulle esmatähtis ning mis tuge ja jõudu annab,” avaldab näitleja Ülle Lichtfeldt (47) oma õnne, tervise ja heaolu valemi.

Kes on näinud Ülle Lichtfeldti aastate jooksul eri rollides, üllatub heas mõttes ilmselt iga kord. Ta on üks neist Eesti näitlejatest, kelle puhul ei ärata tähelepanu mitte ainult tema näitlejameisterlikkus või meeldejääv välimus, vaid ka haruldaselt hea füüsiline vorm. Kinnituseks on see, et aastad muudkui lähevad, ent Ülle on endiselt sama ilus ja sama suurepärases vormis kui kümme või kakskümmend aastat tagasi, teeb spagaati ja hundiratast, mis käib enamikule noortestki üle jõu. Seega pole imestada, miks Üllet teatris, televisioonis või ajakirjade klantspiltidel nähes küsitakse ikka ja jälle: “Kuidas ta küll nii sale on?”, “Kust ta selle energia võtab?” või “Kuidas ta nii hästi paindub?”. Milles peitub tema hea vormi saladus?

Toit oma peenralt

Ülle tunnistab, et tegelikult ei ole selle kõige taga mingit maagiat, erilist eluviisi ega ka dieeti – lihtsalt tervislik puhas toit ja liikumine. Elu saab elamisväärseks, tervislikuks ja õnnelikuks muuta vaid ikka iga inimene ise.

“Kuna mina olen veel sellest põlvkonnast, kelle vanavanemad elasid maal ja pidasid talu, siis enamik toiduaineid tuli oma maja­pidamisest – liha, piim, munad, puu- ja juurviljad. Ka marjad ja seened olid oma aiast ja metsast,” loetleb Ülle. Kõik see käib suuresti ka tema praeguse elu kohta, ehkki vanavanemaid kahjuks enam pole. “Elan armsas külakogukonnas, mis muuseas pälvis 2017. aastal parima küla tiitli. Tarbin ka nüüd toidu­kraami, mis pärit mu oma peenralt, põllult ja metsast ning mida hääd naabrid oma lautades ja karja­maadel kasvatavad.”