Adobe Stock
Põie tööd võtab enamik inimesi enesestmõistetavalt, kuni midagi läheb viltu ja argielu hakkab tiirlema kempsu ümber. Hea uudis on, et põiemuredele on olemas üsnagi tulemuslik ravi.

Kuigi põiehädad pole enamasti eluohtlikud, võivad need tugevalt mõjutada elukvaliteeti, isegi sedavõrd, et on keeruline jätkata tavapärast töö- või seltsielu. Soome perearstide seas läbi viidud uuringus selgus, et 28 protsendil meestest ja tervelt 57 protsendil naistest esineb urineerimisprobleeme.

Tegemist on ka kuluka probleemiga, see on üks tavalisemaid põhjusi, miks inimene vajab tasulist hooldus­abi. Kui mure on tõsine, võib see ka küllalt noores eas tuua tarviduse kasutada pidevalt ühekordseid sidemeid või püksmähkmeid. See kujuneb kulukaks nii inimesele endale kui ka haigekassale.

Üks probleem võib kaasa tuua teise. Kui lõpetada põie lekkimise hirmus trenni tegemine, kaob elust kõige tõhusam tervisevitamiin. Vajadus mitmeid kordi öö jooksul tualetis käia põhjustab tihti unehäireid. Põieprobleem, mille tagajärjeks on seltsielu piiramine, võib viia depressioonini.

1. Uriinipidamatust ehk inkontinentsi on erineva ulatusega ning laias laastus tähendab see, et põit ei saa enam usaldada.

2. Naistel suurendavad põiepidamatuse riski ülekaal, emaka allavaje ja krooniline kõhukinnisus. Samuti mõjuvad loomuliku ehk vaginaalse sünnitusega seotud asjaolud, nagu sünnituste arv, laste kaal, ema vanus sünnitusel, presside pikkus ning see, kas tegu oli tangsünnitusega.