Adobe Stock
Jalalabad on sõna otseses mõttes meie vundament – neil me seisame. Koos mitmete terviseprobleemidega toovad koormus jalgadele ja nende kaugus südamest kaasa hulga muresid.

1. Kui jalad alati külmetavad, võib süüdi olla kehv vere-varustus, mille on põhjustanud suitsetamine, kõrge vererõhk või südame-veresoonkonnahaigused. Ravimata diabeedist tulenevad närvikahjustused panevad samuti jalad külmetama. Ka võivad kurja teha kilpnäärme alatalitlus ja aneemia.

2. Kui pärast toimekat päeva jalad valutavad, tasub süüdistada jalanõusid. Tervelt kaheksa naist kümnest kinnitavad, et jalanõud vaevavad jalgu. Samas võib mõningatel juhtudel olla tegu ülekoormusest tingitud luu pingemurruga. Sellise murru võib saada näiteks liiga intensiivselt treenides, pikamaajooksul või mõnd kontaktspordiala, nagu korvpalli harrastades.

3. Kannavalu tekitab kõige sagedamini plantaarfastsiit ehk tallaaluse sidekirme põletik. Valu on kõige hullem hommikul pärast ärkamist, kui keharaskus esimest korda jalale kandub. Valu kannas võivad põhjustada ka artriit, kõva sportimine, ebamugavad jalanõud, samuti kannakõõluse põletik.