.
Eeterlikud õlid võivad teha imet nii väsimuse, keskendumisraskuste kui ka nõrga libiido korral. Aga mitte ainult! Neil on mõju isegi siis, kui sa nende toimesse ei usu.

Aromaatsete taimede kasutamine on sama vana kui aeg, nende jõudu teati nii vanas Hiinas, Indias, Babüloonias, Araabias kui ka Kreekas ja Roomas. Eeterlike õlidega vabanevad tunded ja meeled, need aitavad keskenduda, päevamured unustada ning halvad emotsioonid peast välja viia. Aroomterapeut Piret Põlme hoiatab lõhnaainete eest, mille koostises pole teraapilist õli. “Võid lihtsalt pettuda, sest soovitud efekt jääb saamata.”

Kõige efektiivsemalt mõjuvad õlid massaažis, vannivees ja ruumis õhu lõhnastajana. “Oleme harjunud aroomiõli küünla peal kasutama, aga kui õli soojeneb üle 50 kraadi, siis kaovad selle tervendavad omadused ja toime muutub. Vahel juhtub ka nii, et vesi aurab ära ja õli jääb kõrbema, kuid kõrbenud õli lõhn on isegi kantserogeenne,” räägib Piret.

Massaaži tehes mõjub juba lõhna sissehingamine. “Emotsionaalsel reageeringul on otsene seos meie kehaga. Eeterlikud õlid toimivad kõigil tasanditel. Kui kanname õli kehale, siis imendub see vereringesse, mõjutades lihaseid ja siseorganeid. Kui hingame eeterlikku õli sisse, siis viiakse selle molekulid ajju, sealt kopsudesse ja selle kaudu vereringesse,” selgitab Piret, kes teeb erinevaid segusid lõõgastuse, rõõmu, seksi või mille tahes tarbeks. Ja kui päevas kaheksa segu kokku miksida, neid nuusutada ja tunnetada, võib õhtuks eufooriasse sattuda – see on isegi kogenud “alkeemiku” jaoks piir.

Milline segu valida?

Araabia maades ja idamaades kasutatakse palju lillelõhnu, nagu Damaskuse roosi, jasmiini, ilang-ilangi oma.