. Fotod: Fotolia
Suvi oli küll päikeseline, aga loodus me ümber kannatas – kõik kõrbes. Sama lugu, mis koduse muruplatsiga, juhtus ka mu juustega. Need muutusid kuivaks ja elutuks, juukseotsad hargnesid ning värv oli maha kulunud.

Küsimus, kuidas anda juustele tagasi nende elujõud, on sügiseti küllap paljudel naistel. Mina võtan sellisel puhul appi kastoorõli. Kastoorõli või teisiti öeldes riitsinusõli saadakse kastoor­ubade pressimisel õliks ja on üks enam kasutatavaid traditsioonilisi ravimeid ajurveedas.

Juuksemaskiks

Kastoorõlimaskid teevad juustega lausa imet! Kannan kastoorõli paksult juustele – eriti juukseotstele – ja peanahale, mähin ümber toidukile ning hoian maski peas paar-kolm tundi või rohkemgi. Veel parem oleks mask ööseks pähe jätta, kui see just liiga ebamugav ei tundu. Kastoorõli on hästi paks ja tihke ning selle mahapesemiseks tuleks juuksed kõigepealt tiheda kammiga läbi kammida ja vähemalt paar-kolm korda šampoonitada. Juba esimese korra järel on juuksed tunduvalt siledamad ja läikivamad. Pärast mitmeid selliseid õliprotseduure olen ma märganud, et minu muidu hallinevas peas on uued noored juuksed taas oma loomulikku värvi. Olen lugenud, et pea õlitamine aitab juuste hallinemise vastu ja olen seda siiani pidanud ulmevaldkonda kuuluvaks, kuid nüüd mõtlen, et see võib olla täitsa tõsi!