Adobe Stock
Paljude juuksehooldusvahendite puhul lubatakse suurepäraseid tulemusi, kuid koostisosad, mis juukseid ja peanahka toidavad ja hooldavad, ei pruugi kaugemas perspektiivis olla neile kasulikud.

Hoolimata rahuldavatest lühiajalistest tulemustest mõjub sünteetiliste toodete pikaajaline kasutamine peale juuste kvaliteedi halvasti ka kehale ja üldisele enesetundele. Uuringud on näidanud, et paljud igapäevatooted, mida pole testitud ning mis sisaldavad ebatervislikke koostisosi, aitavad mõningatel juhtudel kaasa toksiinide sattumisele kehasse. Toksiinid aga mõjutavad närvi- ja immuunsüsteemi ning halvimal juhul soodustavad isegi vähi teket.

Peanahaprobleemide ja juuste välja­langemise korral on oluline toita nahka ja kogu keha kasulike mineraalainete, vitamiinide ning rasvhapetega, mida leidub rohkesti ka looduslikes juuksehooldus­vahendites. Kuna need ei sisalda kahjulikke aineid, on ärrituste ja allergiliste reaktsioonide oht kordi väiksem. Lisaks on need tooted keskkonnasõbralikud ja suurem osa pakenditest biolagunevad.

Oluline on jälgida, et tooted EI sisaldaks:

Sulfaati

Sulfaati sisaldavad tooted on efektiivsed puhastajad, aga viivad peale mustuse minema ka naturaalse ja vajaliku rasu. Lisaks võivad need peanahka ärritada ning muuta juukse-otsad väga kuivaks, murduvaks ja lõhenevaks. Värvitud juustelt kulub värv sulfaatide toimel kiiremini maha. Kui sulfaati on toote koostises juba 0,5%, siis on see nahka ärritav ja kahjulik, šampoonides leidub seda enamasti lausa 40%. Sulfaatidest saavadki alguse mitmesugused nahaprobleemid ning isegi juuste väljalangemine.

Pakendil nimetatud kui ammonium lauryl sulfate (ALS), sodium laureth sulfate (SLES), sodium lauryl sulfate (SLS).