.
Lähedane suhe partneriga on üks elu ilusamaid rõõme, mida võib aga mõjutada sinu või partneri tervisehäda. Kuidas haigusi trotsides säilitada siiski intiimsus paarisuhtes?

1. Hoia lähedust! Pika­ajaline tervisehäda teeb su ilmselt murelikuks ja võib röövida seksi­isu – sa ei tunne erutust, ei saa orgasmi või ei luba halb enese­tunne intiimsusele keskenduda. Hoolimata sellest ole partneriga füüsilises kontaktis. Kodusel filmiõhtul poe kallimale kaissu, silitage ja kallistage teineteist rasketest aegadest hoolimata.

2. Diabeediga kaasnev kõrge veresuhkrutase kahjustab ajapikku veresooni ja närve, mistõttu halveneb verevarustus ka intiimsetes piirkondades. Naistel võib kaduda seksiisu, vagiina muutuda kuivaks ja vahekord valulikuks, raske on saada orgasmi. Hoia diabeet kontrolli all, püsi toimekas, toitu õigesti. Juhul kui lähedusega seotud hädad sind kummitavad, räägi sellest arstile.

3. Nagu diabeedigi korral, viivad südameprobleemid veresoonte kahjustuste ja seksiga seotud probleemideni. Samuti võivad libiido vähenemise kaasa tuua mõned vererõhuravimid. Õige toitumine ja sportlik eluviis aitavad haigust ohjata ning soodustavad aktiivset eluhoiakut. Kui sul on olnud infarkt ja kardad, et seks võib põhjustada uue, siis küsi arstilt, millal on ohutu tegutseda.