Foto: Pixabay
Seks kui füüsiline tegevus kulutab kindlasti kaloreid, kuid ükskõik kui pikalt sa ka seksid, ei asenda see kahjuks korralikku trenni. Kui aga sinu eesmärk on natuke higistada, siis on seks loomulikult kõige nauditavam viis seda teha. Pealegi, kui teed seda mitu korda nädalas (või isegi päevas!), läheb see ikka kirja arvestatava trennina. Aga ärme torma ette, vaatame, mida nendib teadus seksi kaloritekulu kohta.

Quebeci ülikoolis tehtud uuringus võrreldi trenni ja seksi ajal kulutatud kalorite hulka ja leiti, et mehed kulutavad 100 kcal 25-minutilise seksi jooksul, naistel kulub sama ajaga 69 kcal. Ehk mehed kulutavad minutis 4,2 ja naised 3,2 kcal. Et saada tõestust sellele, kas trenni tehes kulub rohkem, pandi uuringus osalenud mehed ja naised ka jooksma ning 30-minutilise kerge jooksul ajal kulus naistel 213 kcal ja meestel 276 kcal.

Praegu käimasolevad uuringud näitavad, et seksi ajal kulutatud kalorite hulk sõltub siiski paljudest muutujatest — vanusest, kaalust, ainevahetusest, sekspoosidest ja sellest, kui kaua seks kestab. Ühes raportis tõdeti, et keskmiselt kestab seks vaid 6 minutit ja selle aja jooksul kulutab mees 21 kcal, uuringus ei toodud naiste kulutatud kalorite kulu, kuid naised kulutavad nagunii meestest vähem. Teadlased väidavad, et kuigi nimetatud variaableid pole sageli võimalik seksi kõrgema kalorikulu huvides muuta, on sekselu parandada alati võimalik.

Seks kui trenn


Kui aga oled oma peas paika pannud, et seks läheb sinu jaoks kirja ka trennina, siis saad üht-teist suurema kalorikulu huvides ära teha. Lähtuda tuleb sel juhul põhimõttest, et mida intensiivsem tegevus, seda suurem kalorikulu.

Teadlased soovitavad seksile kuluvat aega sel juhul pikendada ning vahetada seksimise käigus sagedamini poose — see kokku tõstab pulsisagedust ning mõjub soodsalt põletatavatele kaloritele.

Kõige selle matemaatika juures ei maksaks siiski unustada, et seksil on muid ja palju olulisemaid tervise-eeliseid peale kalorikulu. Seks maandab stressi, parandab tuju, tugevdab immuunsüsteemi, võitleb haiguste vastu ja mis veel hea — see muudab su nooremaks ja aeglustab vananemisprotsessi!

Allikas: Reader’s Digest, rd.com